Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to Validcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Halloweenská zábava pro děti i dospělé

Halloweenská zábava pro děti i dospělé

24.10.2018 napsal(a) Honza H.

Halloween – anglosaský svátek, který se stává stále oblíbenějším po celém světě je za dveřmi. Pojďme si o něm něco málo říci.

Halloweenmaska.cz slevový kupón

Zvyky, které se dodržují o svátek Halloween se rozvinuly v Irsku na oslavu svátku Všech svatých, který má své kořeny ve starověkém Římě. Zvyk se postupem času měnil a rozšířil se s imigranty do USA, kde se všeobecně zakotvil jako "americký svátek" a odtud ho dnes přejímají další kultury. Nicméně jak vidíte, není od věci tento svátek slavit kdekoliv po světě, protože jeho původ je opravdu globální.

Dnes je tradičním znakem Halloweenu vyřezávaná dýně, kterou si i vy můžete koupit v každém větším supermarketu. Dovnitř se dává svíčka a celé vyřezané dýni se pak říká Jack O’Lantern. Dalšími tradičními součástmi Halloweenu jsou čarodějnice, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery všeho druhu, kostlivci, sovy a výři. Barvy jsou pak voleny tradičně černá a oranžová.

V České republice není tradice rozšířena, ačkoliv některé domácnosti, které mají rády zábavu si do okna dají Jack O’Lantern. Do další tradice – tedy trick or treating, která je podobná koledování na Velikonoce, se ale Češi nezapojují. Tato tradice spočívá v tom, že děti chodí od domu k domu ve strašidelných kostýmech a žádají si dobroty. Pokud je dostanou, je dům ušetřen. Pokud by ale dobroty nedostaly, může se na dům svrhnout nemilé neštěstí v podobě znečištění nebo třeba namydlení oken.

Tuto tradici možná Češi nedodržují a proč taky, ale v rámci kulturního zpestření si jí užívají děti ve školách a školkách a možná se najdou i dospělí, kteří se chtějí převléci do strašidelných kostýmů. Proto i v našich e-shopech naleznete celou řadu zboží, které souvisí s Halloweenem, a to i mimo již zmíněných dýní k vydlabání.

Pokud Vás nebo Vaše děti potkala možnost převléknout se do kostýmu a užít si poslední říjnový večer jako obyvatelé anglosaských zemí, máme pro Vás několik možností. Obchod Halloweenmaska.cz nabídne vtipné pánské i dámské masky a samozřejmě také masky pro děti, a kromě toho zajímavé doplňky. Večer s přáteli tak můžete doplnit zajímavými drinky s ledovými kostkami ve tvaru lebek a mozků, namalovat si obličej barvami, servírovat whiskey ve skleničce ve tvaru lebky a další zajímavosti.

Pokud si kostým vyrábíte sami, aby byl opravdu propracovaný, tak zajisté budete potřebovat své běžné lidské oči změnit v něco démonického. Obchod Vasecocky.cz Vám nabídne 15 % slevu na barevné čočky ColourVue, které nabídnou mimo změny barvy také opravdu děsivé tvary, které z Vás v okamžiku vytvoří děsivou Zombie nebo zplozence pekla.

Halloweenmaska.cz slevový kupón

A samozřejmě i další obchody si připravily "halloweenský" výprodej nebo nabídku. Sortiment těchto obchodů ale často nesouvisí se svátkem - ušetřit ale můžete v zajímavých slevách.

Věříme, že si poslední říjen užijete a nebudete zbytečně otrávení "importem americké kultury". Přece jen je to svátek hlavně pro děti. Na hřbitov oslavit dušičky můžete hned potom.

Komentáře

Halloweenmaska.cz slevový kupón

Prodej masek na Halloween pro dospělé i děti. Masky, karnevalové kostýmy, barvy na obličej a mnoho dalšího.

Halloweenmaska.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.