Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to Validcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Historie Black Friday

Historie Black Friday

22.11.2017 napsal(a) Honza H.

Tenhle týden uvidíte a uslyšíte opakovaně termíny jak Black Friday nebo Černý pátek. Pro Vás to může znamenat prostě fakt, že se jedná o slevy. Pojďme se ale podívat, o co se vlastně jedná v zemi původu tohoto svátku konzumu, Spojených státech amerických.

 slevový kupón

Black Friday (Černý pátek česky) je neformální jméno pro den, který následuje po Dnu Díkůvzdání v USA. Vždy se jedná o čtvrtý čtvrtek v listopadu. Den označuje zahájení Vánoční nákupní sezóny od roku 1952. Velká většina hlavních maloobchodní prodejců otevírá tento den velice brzo, často už v noci a nabízí propagační výprodeje. Možná trochu extrémní zajímavostí je, že některé státy v USA jako Kalifornie rozpoznávají tento den jako svátek pro státní zaměstnance. Velká část škol má proto zavřeno nejen na Den Díkůvzdání ale také tento následující den.

Black Friday je také spojený s častými skandály, které se týkají nákupní horečky. Davy zboží chtivých zákazníků, kteří v davech proudí do maloobchodních prodejen se utkávají o omezené množství extrémně zlevněného zboží a často ničí vybavení prodejen nebo se jsou schopní o poslední kusy zboží porvat.

Black Friday se s anglosaskou kulturou především díky nadnárodním řetězcům dostal i do Evropy a samozřejmě nyní také k nám do České republiky. Nemusíte v tom vidět žádný zlý úmysl. Nadnárodní korporace chtějí jednoduše přenášet svojí globální obchodní strategii na všechny cílové země svého zájmu. A i český podnikatel, který chce být v tomto ročním období relevantní se musí adaptovat. Proto prakticky všechny velké, a i velká část malých obchodníků tento svátek konzumu adaptovala a využívá ho pro své marketingové účely.

Je ovšem smutné, že některé obchody toto období slev využívají k nekalým praktikám, jako je umělé navyšování původní ceny s cílem zvýšit co nejvýše procento slevy. To je bohužel věc, která se těžko prokazuje a je třeba si na to dát pozor.

 slevový kupón

Faktem ovšem je, že pokud nakupujete Vánoční dárky až před Vánoci, je Černý pátek jedním z posledních dnů, kdy můžete ušetřit, než se ceny začnou šponovat do závratných výšin a spadnou zase až po novém roce.

My na SlevovyKupon.net samozřejmě slevy na Black Friday sledujeme a máme pro tento účel zřízenou i speciální sekci. Během tohoto týdne, pátku a následujícího víkendu tedy můžete tuto sekci využívat ve velkém. V současné chvíli tam naleznete seznam obchodů, který Black Friday na svých stránkách nabízí a samozřejmě také slevové kódy, které můžete uplatňovat v košících jednotlivých obchodů.

Pokud jsou Vám Vaše peněženky drahé, tak tohoto posledního letošního výprodeje využijete.

Komentáře

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.