Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to Validcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Historie dne matek + sleva na květiny

Historie dne matek + sleva na květiny

8.5.2020 napsal(a) Honza H.

Všichni známe den matek. Je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se prakticky po celém světě, ale vychází z různých tradic a taky se slaví v různé dny. V Česku vychází vždy na druhou neděli v květnu. Jako dárek se dávají obvykle květiny nebo drobné dárky jako je čokoláda. S vlastnoručně vyrobeným dárkem neuděláte chybu, ale květinu si sami nevypěstujete. Na konci našeho článku najdete malou slevu.

Kvetinyexpres.cz slevový kupón

Oslava matek existovala už od starověku. V Řecku například slavili svátek matek uctíváním pohanské bohyně Rhey (Kybelé) známé také jako "matka bohů".

Trochu blíže současnosti je pak svátek matek, který oslavovali Angličané pod názvem Mateřská neděle, který připadal na období půstu před Velikonocemi. Chudí lidé, kteří sloužili u vrchnosti dostávali na tento den volno, aby mohli trávit čas se svými matkami a navštívit s nimi kostel v rodném městě.

Mezinárodní varianta tohoto svátku se zrodila v roce 1907 na počest Anny Reeves Jervisové, která agitovala za práva matek. O rok později se začal tento svátek slavit oficiálně, když byl vyhlášen tehdejším prezidntem Woodrow Wilsonem. Tento prezident byl pozitivně nakloněn ženským hnutím a za jeho prezidentování také ženy získaly v USA volební právo. Datum bylo stanoveno právě na druhou květnovou neděli.

V Československu se tento svátek začal slavit v roce 1923 a jeho hlavním propagátorkou nebyl nikdo jiný než Alice Masaryková, dcera Tomáše a Charlotte Masarykových. Poúnorový režim se tento svátek snažil zastínit oslavou mezinárodního dne žen (8. března), nicméně v některých rodinách se svátek matek stále připomínal. PO roce 1989 už nebránilo nic tomu jej slavit veřejně. Mezinárodní den žen ovšem stále funguje také a slaví se v různých částech světa. V mnoha z nich pak tento svátek sloučili dohromady.

Není třeba dělat nic speciálního. Prostě si vzpomeňte na svoji maminku, kupte nebo natrhejte jí květiny, kupte jí čokoládu nebo nějakou dobrou lahev. Ale hlavně ji navštivte, popřejte ať není tento den sama.

A nyní ke květinám. Nemusíte obcházet květinářství. Můžete objednat květiny online a nechat je doručit na svoji adresu nebo na adresu vaší maminky (pokud ji nemůžete sami navštívit). Květiny si tu můžete sami poskládat nebo využít nějaké předem naaranžované a zakoupit tu můžete i drobné dárky, které maminky rozhodně potěší. Objednávky nad 1299 Kč jsou dopravovány zdarma. Obchod garantuje čerstvost svých květin - každý den jsou dodávány čerstvé. Platba je rychlá a bezpečné - neplatíte žádné poplatky za převody peněz nebo platbu online.

Rozvos květin a kytic je zařizován v den objednání (nebo v předem stanovený den). Při převzetí obdržíte potvrzení o doručení. Ke květině je vždy také vzkaz s testem zdarma. Možno je vybrat také anonymní doručení (i když proč byste to u maminky dělali, že?). KvetinyExpres doručují téměř do všech velkých měst v České republice. Květiny jsou nakupovány u vybraných pěstitelů v Holandsku 5x týdně a v sezóně se nabídka pak může lišit.

S naším slevovým kódem pak ušetříte 15 % ze svých objednávek květin na Kvetinyexpress.cz. Přejeme vám příjemně strávený den s maminkou a hezký zbytek dnešního dne.

Komentáře

Kvetinyexpres.cz slevový kupón

Doručení květiny již do 90ti minut po Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Ústí nad Labem, Olomouci, Karlovy Vary, Děčín Bratislavě a okolí.

Kvetinyexpres.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.