Hlavní strana > Magazín > Hudební dárek

Hudební dárek

23.12. napsal(a) Honza H.

Jste zapomětliví a dáváte dárky na poslední chvíli jako já? Mám pro Vás tip na dárek, který se Vám může hodit klidně ještě na zítřejší štědrý den (ačkoliv budete muset nakoupit v kamenné prodejně) nebo na jakýkoliv jiný významný den, na který budete potřebovat dárek. Vyžaduje jen trochu schopnosti zacházení s PC a trpělivost. Velmi vhodný pro teenagery, kteří chtějí potěšit, ale zároveň nemají mnoho peněz.

Znáte to. Říká se, že nejkrásnější dárek je ten, který sami vyrobíte. Co když jste ale leví a navíc pracujete jen s počítači a internetovou reklamou? (jako já). Měl jsem nápad na dárek pro maminku, který můžete využít v klidu také. Zde je postup:

Podmínkou je, aby měl obdarovaný rád hudbu. Moje maminka jí ráda má. Také má doma celou řadu CDček s muzikou (takovou, kterou bych nedal poslouchat ani svému nejhoršímu nepříteli – ale nevadí). Bohužel už nemá kde CDčka přehrávat – všechna tahle zařízení se už odporoučela a CDčka (draze zakoupená – žádné upirátěné kopie) leží ladem. Vezměte všechna CDčka s oblíbenou hudbou a přineste je ke svému počítači.

V dalším kroku budete potřebovat CD-ROM mechaniku (součástí většiny notebooků) a také software. CD-ROM mechaniku jsem neměl (protože v této době už ji na máloco použijete), takže jsem si musel k počítači zakoupit tu externí – třeba jako je tahle na Alza.cz (Samsung SE-208GB černá) za 604 Kč. Předpokládám ovšem, že vy doma nějakou mít budete.Dále jsem potřeboval software, který z nepoužitelného formátu .cda, který je uložený na discích udělá sympatické MP3, které všichni tak strašně milujeme. Tento software je zdarma, stačí se podívat trochu po internetu. Dobře funguje například Free CD to MP3 converter nebo cokoliv jiného, co najdete.

Teď nastává ta nejnudnější část... všechna ta CDčka vyndat, postupně je dát do mechaniky, spustit program a 5 minut počkat, než se každé z nich převede do správného formátu. V mém případě se jednalo o 33 alb.

Poslední krok je jednoduchý. Soubory si roztřiďte do alb a alba pojmenujte (ať to má trochu pořádek) Jakmile máte soubory s hudbou připravené, je možno začít kopírovat. Ale kam?

Měl jsem ten geniální nápad, že bych mohl tuto hudbu zkopírovat na flash disk, aby mohla maminka hudbu poslouchat kdekoliv a kdykoliv. A ne ledajaký flashdisk. Konkrétně USB Flash Kingston Data Traveler Micro Duo 3.0. Tahle flashka má 2 konce. Jedna strana se dá přes klasické USB 2.0 připojit do počítače a skrze micro USB na druhé straně připojit k jakémukoliv zařízení – telefonu nebo tabletu s jakýmkoliv operačním systémem. Tento FlashDisk s kapacitou 16 GB (více než dost – vejde se sem více než 100 alb v závislosti na kvalitě zvuku) jsem zakoupil v prodejně Euronics za 261 Kč. Jsou tu i verze s větší kapacitou, ale to není pro hudbu úplně třeba. Vy je můžete ale pokud máte trochu více času pořídit přes internet a použít třeba některý z kupónů na slevu ze SlevovyKupon.net.Hudbu jsem tam nakopíroval. Je dobré k dárku připsat nějaký návod k použití pro maminku (pokud tedy není zrovna počítačový talent) a také by bylo fajn zkopírovat seznam písniček do nějaké přehledné tabulky s čísly. To už je ale na Vás, jak si dárek vylepšíte a zabalíte. Takhle bude moci mít moje maminka desítky až stovky hodin hudby na maličké flashce vždycky u sebe, když jí bude smutno.

Pokud se Vám dárek, který jsem vymyslel líbí, neváhejte mě okopírovat. Já věřím, že tento dárek maminku zítra pod stromečkem potěší. Možná to není ani špatný dárek na den Matek. A rozhodně – nestojí mnoho.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohl a přeji vám krásné Vánoce.

Váš SlevovyKupon.net

Komentáře

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

Change Country

List of popular country versions of this portal...

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.