Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to United StatesValidcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Klíšťová sezóna se blíží - chraňte své

Klíšťová sezóna se blíží - chraňte své

5.3.2021 napsal(a) Honza H.

Pomalu ale jistě se blíží jaro, léto a podzim. Dny, které budete zajisté trávit mnohem častěji venku se svými mazlíčky. S tím ovšem přichází také nebezpečí v podobě parazitů. Superzoo.cz vám přináší 8 tipů na to, abyste udrželi kožíšek svých mazlíčků bez parazitů.

Superzoo.cz slevový kupón

Které to jsou? V prvé řadě byste neměli nikdy kombinovat obojky a spot-ony. Můžete tak totiž psovi ublížit. POkud vybíráte antiparazitika, měli byste vždy brát v potaz velikost zvířete. Většina antiparazitik je vhodná i pro štěňata a koťata už od 2 měsíců, ovšem vždy si předem přečtěte příbalovou informaci. PO odblešení zvířete vždy proveďte také odčervení. Blechy jsou totiž mezihostitelem tasemnice, takže by tento černý pasažér už mohl být uvnitř. V případě, že máte kromě psa také kočku, je třeba vyvarovat se toxických přípravků, které sice nevadí psům, ale kočkám ano. Většina vnějších parazitů je aktivní od jara od podzimu, ale blechy mohou pozlobit i v zimě. Mějte také na paměti, že žádná ochrana proti parazitům není 100 %. Výběrem toho správného přípravku a správnou aktivací i následným zacházením je možné účinnost zvýšit na maximum.

Obojky jsou nejúčinnější ochranou. Obojek nabývá na účinnosti druhý týden od nasazení, pokud není uvedeno jinak. Je také třeba psa nebo kočku první týden nekoupat. Obojek je správně nasazený tehdy, pokud mezi něj a kůži zvířete prostrčíte dva prsty.

Pokud zvolíte pipety, je třeba aplikovat je mezi lopatky zvířete. U psů nad 10 kilogramů je třeba aplikovat na více míst po hřbetní linii. Po aplikaci je pak třeba vyčkat, než tekutina zaschne a poté opět zvíře týden nekoupat. Pouhá voda sice účinek nesnižuje, šampóny však ano. V případě aplikace spot-onu je možné další antiparazitikum dát zvířeti až za měsíc.

Další možností jsou šampony. Ty okamžitě hubí parazity, kteří už jsou v srsti zvířete. Po vykoupání je vhodné doplnit šampóny antiparazitním obojkem. Šampón je třeba řádně napěnit a poté nechat alespoň 5 minut působit.

Spreje je možné aplikovat do srsti zvířete. Na trhu jsou také spreje pouze na prostředí, které se aplikují na pelíšky, hračky a jiné tkaniny.

Doplňkem šamónu je například blecháček a pinzeta. Jedná se o speciální hřebínek, který je určený k vyčesávání parazitů a kožíšku. Pinzeta se používá pro šetrné odstranění přisátého klíštětě.

A nakonec je tu Insect Shield. Tyto štíty poskytují repelentní ochranu proti klíšťatům, blechám, komárům, mouchám i mravencům. Látka těchto produktů je impregnovaná permathinem. V nabídce jsou pelíšky, deky, šátky a vesty pro psy od značky Scruffs Insect Shield, které je možné kombinovat s libovolným antiparazitním přípravkem. Tyto produkty se NESMÍ POUŽÍVAT, pokud jsou v domácnosti kočky.Všechny produkty, které byly zmíněné výše můžete nakoupit na Superzoo.cz.

Komentáře

CAPTCHA

Superzoo.cz slevový kupón

Kompletní sortiment výrobků značek Eukanuba, Ontario, Pro Plan, Tetra, Hagen, Vitakraft, Iams, Savic, Friskies, Darling, Beaphar a Exo-terra.

Superzoo.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

CAPTCHA

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

CAPTCHA

Novinky emailem
Novinky Vašich oblíbených obchodů (nastavíte v menu Oblíbené).

CAPTCHA

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.