Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to United StatesValidcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Oslavte konec války s novou knihou

Oslavte konec války s novou knihou

8.5.2020 napsal(a) Honza H.

Dnes slavíme konec druhé světové války. Je to státní svátek, který v různých zemích slaví trochu jindy. Například v Dánsku a Nizozemí to je už 5. května. U nás a ve většině evropských zemí to je pak 8. května. Dále na východ v zemích bývalého sovětského svazu to je 9. května (Stalin totiž požádal o uzavření druhého dokumentu o kapitulaci pod svojí taktovkou a tento dokument byl údajně podepsán krátce po půlnoci tedy až 9. května).

Albatrosmedia.cz slevový kupón

Perioda mezi 5. a 8. květnem je ale pro české země obzvláště významná. Právě 5. května totiž občané prahy povstali proti okupující nacistické armádě a umožnili tak hladký přístup sovětské armádě do města. Česká národní rada tento den vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí vládní a výkonné moci zpět do vlastních rukou. Vše začalo demonstracemi, které později přerostly v ozbrojený odpor.

Pražané samozřejmě sledovali situaci dále na východ. V Brně se vítězství Sovětské armády nad Německou datuje už k 26. dubnu. Berlín pak padl 2. května. Ovšem Praha byla stále vklíněna mezi tyto 2 svobodné zóny. Ve chvíli kdy byla oznámena Rudou armádou pražská ofenzíva pod velením maršála Koněva, věděli pražané, že konec je blízko a nezbývá než vzít situaci do vlastních rukou.

Během těchto 3 dnů se stalo neuvěřitelné množství věcí, které bychom v takto krátkém článku nedokázali popsat a proto vám můžeme doporučit pouze odbornou literaturu. Nicméně zmíníme alespoň nějaké zajímavosti.

Málokdo tuší, že v pozdních nočních hodinách 7. května dorazila do Prahy kolona amerických vozidel. Tvořilo ji 5 obrněných vozů M8, tři džípy a dvě štábní limuzíny doprovázené rozhlasovým a sanitním vozem. Velitelé této mise krátce jednali s povstalci, už v ranních hodinách ale pokračovali dále Přes Poděbrady, Hradec Králové a Jaroměř do lázní Velichovky, aby předali zprávu Schröderovi o kapitulaci Německých vojsk.

Velitel Wehrmachtu zodpovědný za Prahu se jmenoval Rudolf Toussaint. Kapitulaci podepsal v 16:00 s platností od 18:00 a jeho vojsku byl umožněn volný odchod z města. Německé jednotky pak odcházely z města po silnici na Beroun a Plzeň, aby se dostaly do amerického zajetí.

Pokud vás zajímají další okolnosti posledních dnů války od osvobozování posledních německých lágrů, přes povstání ve Varšavě, Praze a dalších městech, doporučíme vám navštívit internetový obchod Albatrosmedia.cz. Tento obchod nabídne široký výběr historické válečné literatury, military a také encyklopedie věnující se tomuto zajímavému tématu.

My jsme si pro vás ve spolupráci s obchodem Albatrosmedia.cz samozřejmě přichystali slevový kód, který vám ušetří 25 % z objednávky všech knih z tohoto obchodu a zároveň nebudete muset platit ze svých objednávek žádné poštovné. Pokud už se rozhodnete v obchodě nakupit a máte děti, pak vás ještě upozorníme na to, že květen je věnovaný dětem. Dětské knihy tak nakoupíte se slevou 20 % a dále ji můžete zvětšit právě tímto slevovým kódem.

Přejeme vám krásný Den vítězství a pohodové počtení.

Komentáře

CAPTCHA

Albatrosmedia.cz slevový kupón

Internetové knihkupectví Albatrosmedia.cz poskytuje svým zákazníkům pestrou škálu knih a multimédií určených pro děti i dospělé a navíc ke každému nákupu nad 1000 Kč získáte poštovné a knižní dárek úplně zdarma.

Albatrosmedia.cz

Na serveru Slevovykupon.net naleznete tyto aktuální slevové kupóny do Albatrosmedia.cz:

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

CAPTCHA

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

CAPTCHA

Novinky emailem
Novinky Vašich oblíbených obchodů (nastavíte v menu Oblíbené).

CAPTCHA

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.