Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to United StatesValidcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Předprodej PlayStation 5 zahájen

Předprodej PlayStation 5 zahájen

25.9.2020 napsal(a) Honza H.

PlayStation 5 bude nejvýkonnější konzolí od této značky a to o velký kus před jejím předchůdcem. Hráčům slibuje zážitky ve formě 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu. Minimalinuje načítací časy a umožňuje nástup her nové generace. A vy si PlayStation 5 již můžete předobjednat na Alza.cz v klasické nebo digitální verzi.

Alza.cz slevový kupón

Tyto dvě varianty se neliší herní výkonem ani úrovní herního zážitku, nýbrž přítomností respektive nepřítomností herní mechaniky. Klasický PS5 mechaniku má a digitální jí nemá.

Důvod proč upřednosňovat klasickou verzi je jasný. Máte třeba slabé internetové připojení a instalace her z optických disků pro vás bude pohodlnější. Třeba používáte svůj PS5 také jako přehrávač Blu-ray disků na filmy. Nebo zkárkta preferujete fyzické kopie her před těmi digitálními.

Ovšem dnes je více než tři čtvrtiny všech kopií videoher distribuováno digitální cestou. To ukazuje na ústup fyzických kopí her. Pokud tedy nechcete zbytečně platit poštovné, chodit do obchodů a blkovat prostor fyzickou kopí disku, je tu pro vás digitální varianta, která je také levnější.

PlayStation 5 je nesrovnatelně výkonnější než jeho předchůdce. Tentokrát jeho srdcem bude AMD Zen 2 s osmi fyzickými jždry a hyperthreadingem na frekvenci 3,5 GHz. Grafický výkon v Terraflpech je 10,28 což je ve srovnání s předchozí konzolí (1,84 TFLOPs) opravdu obrovský nárůst. I grafická paměť je dvojnásobná a o interním úložišti, které nyní nabídne SSD disk proti klasické pomalé plotně, ani nemluvě.

PlayStation 5 vám umožní až 8K rozlišení, 4K hraní při 60 FPS, zpětnou kompatibilitu s hrami pro PlayStation 4, výrazně kratší nebo žádné načítací obrazovky a realistické osvětlení pomocí technologie ray tracing.

Cena digitální verze bude začínat na Alza.cz na 10 790 Kč. Herní konzole s mechanikou pak bude stát 13 490 Kč. KOnzole dorazí na trhu už 19. listopadu. Pokud ale čtete náš článek, rozhodně své ruce na tuto konzoli letos nepoložíte. (nemáte-li ovšem v plánu jít lovit do zahraničních vod). Všechny předobjednávky na ALza.cz jsou totiž již v tomto termínu vyprodány. Můžete se ovšem přihlásit k předobjednávkám na únor 2021, což je předběžný termín dalších větších dodávek těchto konzolí.

Alza.cz slevový kupón

A nyní ještě jedno upozornění pro budoucí majitele. Pokud jste si mysleli, že použijete své staré ovladače pro PS4 na nové konzoli, budete zklamáni. DualShock 4 nebude možné zapojit do nové konzole. Nová konzole nabídne nový ovladač DualSense. Pro řadu hráču jde tak o nemilou zprávu, pokud si hýčkáte své staré ovladače.

Nebuďte ovšem zoufalí, protže PS5 k novému ovladače nabídne super nové funkce, které prohloubí váš herní zážitek. Služba PlayStation Activities umožní přímo z menu PS5 spustit vybrané části hry. Patent SONY pak naznačuje také možnost emulace her PS1, PS2 a PS3 prostřednictvím cloudu (což ovšem není zcela potvrzeno a pokud se tak stane, bude to zajisté předmětem dalšího vývoje).

POkud tedy chcete ujistit doručení své konzole v únoru 2021, abyste si během stále se prohlubující pandemie mohli alespoň zahrát, předobjednávejte na Alza.cz.

Komentáře

CAPTCHA

Alza.cz slevový kupón

Alza.cz a.s. je český obchod s počítači, spotřební elektronikou, lídr a inovátor v oblasti internetového prodeje v České republice a na Slovensku. PC sestavy, notebooky, monitory, tiskárny, PDA, Software, MP3, digitální foto. Vše skladem...

Alza.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

CAPTCHA

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

CAPTCHA

Novinky emailem
Novinky Vašich oblíbených obchodů (nastavíte v menu Oblíbené).

CAPTCHA

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.