Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to Validcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Průvodce nákupem pneumatiky #ZimaPřichází

Průvodce nákupem pneumatiky #ZimaPřichází

25.10.2018 napsal(a) Honza H.

Zima se blíží ! Ne – to není hláška z hry o trůny, ale fakt, na který musíte myslet, pohybujete-li se automobilem po silnicích. Již zanedlouho budou silničáři překvapení že, v prosinci sněží a mrzne a lidé, kteří nejsou připravení mohou mít těžké chvíle. Základem je totiž zimní pneumatika, která nejen pomůže s pohybem na zledovatělých silnicích, ale také zabrání tomu, abyste dostali pokutu. Zimní obutí je povinné od 1. listopadu do 31. března v případě námrazy nebo sněhové pokrývky.

Pneumatiky.cz slevový kupón

Znění zákona:

Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

A. Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

B. Lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.


Zároveň zákon stanovuje minimální hloubku dezénu zimní pneumatiky na 4 mm. Nižší dezén na zimních pneu je stále bezpečnější jež jízda na letních pneu v zimně, nicméně stále porušujete zákon. Pokud tedy nemáte připravené zimní pneumatiky, čeká Vás zřejmě jejich nákup.
Jak je ale vybrat? Každá pneumatika má na sobě kód, který vypadá nějak takto:

205/60 R15 91 H

Můžete se jít podívat ven na své auto a zkontrolovat své auto, jaké pneumatiky máte (je to na nich napsané) nebo se můžete podívat do velkého technického průkazu, kde jsou vypsané velikosti pneumatik, které můžete na svém automobilu mít.

V tomto kódu Vás bude v prvé řadě zajímat rozměr pneumatiky. V našem případě to je 15 – tedy průměr ráfku disku v palcích. Tento rozměr musíte dodržet a držet byste se měli i dalších údajů v technickém průkazu – většinou máte na výběr více možností. První dvě čísla tedy 205 a 60 značí šířku běhounu v milimetrech a profil, který je procentuálním vyjádřením výšky profilu pláště k jeho šířce. V tomto případě se tedy jedná o pneumatiku o šíři 205 mm o 60 % profilu. Písmenko R před průměrem ráfku vyjadřuje konstrukci pneumatiky, která je u osobních vozů vždy R.

Další dvě položky jsou číslo a písmeno. Číslo vyjadřuje nosnostní index (nebo také hmotnostní) a písmeno pak rychlostní index. Pro každé z těchto čísel existuje tabulka indexu a jeho odpovídající hodnoty. 91 v tomto případě odpovídá 615 kg zatížení (na jedno kolo) a H znamená maximální rychlost 210 km/h. Vy musíte splnit minimální hodnotu, kterou máte uvedenu v technickém průkazu. Můžete mít samozřejmě pneumatiky s vyššími indexy. Tyto hodnoty Vám obvykle nebudou kontrolovat dopravní policisté, ale je to něco, na co byste měli myslet až navštívíte stanici technické kontroly.

Podrobné tabulky a parametry pneumatik Vám pomohou zvolit naši partneři na svých stránkách, jejichž seznam je na konci tohoto článku. Stejně tak Vám poradí, jak zvolit správnou pneumatiku na zimu, aby byla nejen bezpečná, ale také ekonomická.

V období před zimou jsou časté akční nabídky i slevy na vybrané druhy pneumatik. Vybírat můžete pneumatiky od našich partnerů: Nejlevnejsipneu.cz, Nejvyhodnejsipneu.cz, Pneumatiky.cz a Frpneu.cz. U některých z nich naleznete i podrobnější návody pro výběr a vysvětlení pojmů, než je tento. Přejeme Vám šťastné zimní radovánky a šťastnou jízdu.

Komentáře

Pneumatiky.cz slevový kupón

Specialisté na prodej levných pneumatik, alu kol a plechových disků značek Barum, Michelin, Matador, GoodYear, Pirelli, AEZ, Dezent, DOTZ, ENZO, OZ a mnoho dalších.

Pneumatiky.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.