Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to United StatesValidcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Ryzen je tu

Ryzen je tu

9.3.2017 napsal(a) Honza H.

Nastává revoluce v oblasti procesorů? Dočkáme se rozumné ceny a slušného výkonu? Skončí monopol Intelu? To jsem všechno dobré otázky, které se pomalu ale jistě začínají zodpovídat. Je tu Ryzen, který Vám jako první na českém trhu nabízí Alza.cz.

Alza.cz slevový kupón

AMD Ryzen jsou procesory, které jsou kompletně od píky vyvinuty – nejedná se o žádný upgrade stávající technologie, ale jde o nové revoluční řešení, které má jediný cíl – dosáhnout výkonu aktuálně nabízených procesorů Intel, které má ale za úkol pokořit cenově.Procesory Intel měly celá léta jednu hlavní výhodu nad svojí konkurencí od AMD a to byl hyperthreading. Ten ale nové procesory AMD Ryzen řady 7 získávají také. Aktuálně vyšly na světlo světa 3 procesory, které Alza.cz zanesla do následující přehledné tabulky:

Alza.cz slevový kupón

Zdroj: Alza.cz

Všechny procesory nabízejí 8 fyzických jader a 16 vláken, zajišťující výkon srovnatelný s nejvyšší řadou konkurenčního Intelu. Velice zajímavý je výkon procesoru R7 1700, který má TDP pouhých 65W což z něj dělá v této kategorii rekordmana v efektivitě využití energie a při ceně 9 790 Kč také cenového premianta na který Intel nemá odpověď. Model 1800 X sice nabízí špičkový výkon, ale cenou už se Intelu významně přibližuje, což jeho hodnotu fakticky snižuje.

Alza.cz si pro Vás připravila také herní testy, ve kterých vyzkoušela v současnosti nejpopulárnější hry Zaklínač 3, GTA 5, Fallout 4, Crysis 3 a Battlefield 1. Testy byly provedeny podle přísných kritérií a metodika je pečlivě zdokumentována, takže je možné se o tyto testy opřít.

Alza.cz slevový kupón

Zdroj: Alza.cz

Procesory Ryzen vyšly z testů velmi obstojně a porážejí aktuální procesory Kaby Lake, které jsou dosud v nabídce. Těsně také šlapají na paty vrcholným modelům předchozí generace i7. V syntetických testech typu Cinebench nebo Firestrike pak procesory Ryzen vítězí na plné čáře, ale to o jejich reálném výkonu zase tolik nevypovídá, protože pro tyto testy lze procesory snadno optimalizovat a tím zkreslit výsledky – berte proto tyto testy spíše orientačně.

Alza.cz slevový kupón

Cenová válka začíná a Intel bude muset najít na ceny AMD odpověď. Klíčové budou procesory řady Ryzen 5, které budou následovat. Právě nižší řady procesorů, které budou cenově dostupnější, budou hrát velkou roli v určování cen pro celý segment. Pokud se dosáhne alespoň 50 % ceny odpovídajících procesorů Intel ve srovnatelné kategorii, tak by mohly procesory celkově zlevňovat, což je dobrá zpráva pro nás – pro spotřebitele.

Slabou stránkou procesorů Ryzen je ale stále nedospělá platforma. Výrobci základních desek neměli zatím dostatek času vyladit své BIOSy, Ryzen proto trpí na nestabilitu především při pokusech o přetaktování. Pokud jste tedy fanoušek, jděte do toho a procesory Ryzen si zakupte. Pokud plánujete nákup Ryzen jakožto Vaší základní platformy na dlouhou dobu dopředu, zatím vyčkejte a nechte výrobce desek optimalizovat své systémy.

Věříme, že Ryzen bude prospěšný všem – nejen AMD fanouškům, ale také fanouškům Intelu, kteří možná po dlouhých letech pocítí snížení cen.

Komentáře

CAPTCHA

Alza.cz slevový kupón

Alza.cz a.s. je český obchod s počítači, spotřební elektronikou, lídr a inovátor v oblasti internetového prodeje v České republice a na Slovensku. PC sestavy, notebooky, monitory, tiskárny, PDA, Software, MP3, digitální foto. Vše skladem...

Alza.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

CAPTCHA

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

CAPTCHA

Novinky emailem
Novinky Vašich oblíbených obchodů (nastavíte v menu Oblíbené).

CAPTCHA

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.