Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to United StatesValidcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Vybírejte dárky chytře: pro řidiče

Vybírejte dárky chytře: pro řidiče

29.11.2017 napsal(a) Honza H.

Už máte nakoupené dárky? Většina lidí se nepřipravuje a řeší tyto záležitosti na poslední chvíli. Pojďme se tedy podívat na nějaké tipy. Tento první článek se bude věnovat tipu pro majitele vozidel nebo řidiče. Trendem mezi Vánočními dárky se totiž staly kamery do auta.

Alza.cz slevový kupón

Záběry z těchto kamer jste už jistě viděli. Jsou popularizované především šílenými záběry z ruska, kde se zdá, že každý druhý řidič musí řídit totálně na mol. V posledních letech byly kamery ještě velmi drahé a nedostupné. Dnes se však stávají levnějšími a dosáhne na ně i běžný řidič. K čemu jsou ale dobré mimo sdílení úžasných záběrů šílenců na internetu?

Jejich účelem je především to, že záběry z těchto kamer poslouží jako dobrý důkazní materiál. Pojišťovny se snaží z placení často vykroutit různými způsoby. Tím, že dodáte z případné nehody, které jste účastníky video záznam můžete napomoci objasnit všechny její okolnosti a rozdělit tak případné pojistné plnění mezi všechny účastníky spravedlivě. Kamera také poslouží jako důkazní materiál pro policii při řešení přestupků a trestných činů ostatních účastníků provozu. Trendem ve Spojených státech amerických je dávat majitelům kamer v autě slevy z pojištění – nejsme si ovšem jisti, jestli tento trend dorazil i k nám. Kamera je tedy zároveň užitečný pomocník a trendy hračka pro každého řidiče.

Nyní tedy k výběru takové kamery. Pokud je Vaším primárním rozhodovacím parametrem cena, tak Vás upozorníme že kvalita záznamu se radikálně mění na hodnotě 2 000 Kč. Nelze bohužel příliš spoléhat na to, co nám o kamerách sdělí jejich prodejci.

Alza.cz slevový kupón

Parametrem, který Vás bude zajímat je rozlišení, ve kterém kamera zaznamenává video. To se ovšem neshoduje vždy s parametrem rozlišení výstupu videa. Prakticky každá kamera na trhu vám nabídne Full HD rozlišení a to i ty nejlevnější za pár stovek korun. To, že je ale výstup ve Full HD ještě neznamená, že bude záznam kvalitní – snímací čočky totiž zaznamenávají často v nižším rozlišení a video výstup konvertují do většího obrazu. Výsledkem je poté rozmazané video. Velkým pomocníkem jsou v tomto případě samotná videa na Youtube. Pokud uvažujete o některé z kamer, vložte její název do vyhledávače na Youtube a pusťte si výsledné video (nezapomeňte si upravit kvalitu přehrávání v pravém dolním rohu – zvolte tu nejvyšší). Cílit byste měli na takové modely, jejichž výstupem bude video, kde jsou čitelné registrační značky automobilů, které projíždějí naproti.

Důležitým parametrem je také záznam nehody. V případě nárazu senzor přetížení uzamkne záběry v kameře a nedovolí je přepsat při dalším cyklu. Tím zabráníte tomu, abyste omylem smazali důležitý důkazní materiál. Kamery běžně fungují tak, že když je paměť plná, přepíšou starší záznam tím novým. Dále Vás zajisté také bude zajímat uchycení kamery. Nejpraktičtější je magnetické připojení, které Vám dovolí kameru snadno sundat v případě, že odcházíte z vozu. Kamery mohou být lákadlem pro zloděje.

Alza.cz slevový kupón

A nyní malé doporučení konkrétního modelu. Při svém vyhledávání jsem narazil na celou řadu modelů a značek. Mou cílovou hodnotou byly kamery v rozmezí 1 500 až 2 000 Kč. Mezi uživatele obvykle dopadly dobře kamery značky Lamax a jejich modely C3, C4 a C7. Pravdou ovšem je, že se jedná už o starší kamery a ani výstup z kamery C7 mě jako uživatele příliš nepřesvědčil. Jinou pohádkou je pak značka TrueCam. Nejlevnější model TrueCam A4 začíná v obchodech právě na hodnotě 2 000 Kč a výstup je opravdu znát. Pokud si pak připlatíte za modely A5, A5s a nakonec A7. Model A7 je už opravdu profesionálním zařízením s cenovkou kolem 5 000 Kč. Běžnému uživateli ale budou stačit levnější modely – třeba právě TrueCam A4. Tato kamera je právě v Alza.cz za 2 190 Kč (ceny se nám pře Vánoci trochu přifukují). Jsme si ale jisti, že pokud budete nabídku sledovat a využijete příležitostné slevové kódy z našeho portálu, můžete se s její cenou do Vánoc ještě dostat pod 2 000 Kč.

Komentáře

CAPTCHA

Alza.cz slevový kupón

Alza.cz a.s. je český obchod s počítači, spotřební elektronikou, lídr a inovátor v oblasti internetového prodeje v České republice a na Slovensku. PC sestavy, notebooky, monitory, tiskárny, PDA, Software, MP3, digitální foto. Vše skladem...

Alza.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

CAPTCHA

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

CAPTCHA

Novinky emailem
Novinky Vašich oblíbených obchodů (nastavíte v menu Oblíbené).

CAPTCHA

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.