Nakupujte levněji. Ušetřete díky slevovým kupónům.
Česká republikaČeská republika | Go to United StatesValidcoupons.net (Eng.) United States
Hlavní strana > Magazín > Windows 11 se představuje na Alza.cz

Windows 11 se představuje na Alza.cz

5.10.2021 napsal(a) Honza H.

Microsoft nám před lety tak trochu lhal. Tvrdil, že Windows 10 je poslední a jediný systém, který tu už bude napořád a bude se neustále aktualizovat. A tak je tady Windows 11. Kdo ví, co vedlo zástupce Microsoftu k tomuto kroku, který mohl být vyřízen pouhou aktualizací současného systému. Ovšem nemá smysl lamentovat, systém je tady a tak si ho pojďme představit.

Alza.cz slevový kupón

Windows 11 má být velkým krokem kupředu. Zcela v něm je pře pracováno prostředí včetně nabídky Start. Windows 11 bude klást důraz na zážitek a vaši individualitu. Plně se přizpůsobí, propojí vás s oblíbenými osobami, novinkami a hrami. To vše proběhne tak, abyste mohli klidu tvořit obsah, myslet a svobodně se vyjadřovat.

Windows 11 oficiálně vyšly právě dnes. Systém staví na základech svého předchůdce ovšem přináší celou řadu vylepšení. Ať už chcete vyřizovat pracovní záležitosti, bavit se nebo zůstat ve spojení se svými blízkými, Microsoft to má na háku. Prohlížeč Microsoft Edge přináší řadu dostupných widgetů, které se přizpůsobí vašim potřebám. Mnoho dalších aplikací a seriálů pak najdete ke stažení v přepracovaném a obohaceném obchodě Microsoft Store.

Oblíbená služba, která našla své místo během pandemie Covidu, Microsoft Teams, je nově integrována přímo do systému Windows 11. Snadno se tak budete moci okamžitě propojit s lidmi, na kterých vám záleží. Ať již budete volat, nebo chatovat, vždy to bude zdarma bez ohledu na zařízení druhé strany.

Pro hráče je tu lákadlo v podobě integrované podpory HDR a bleskového načítání her. A to je jenom začátek. S předplatným Xbox Game pass navíc získáte přístup k více než 100 kvalitním hrám ze všech žánrů.

Ovšem je tu otázka kompatibility. Windows 11 upravuje minimální požadavky pro počítač. Procesor musí mít 1GHz nebo rychlejší a musí mít 2 a víc jader. Musí se jednat o čip s 64 bitovou architekturou nebo zařízení SoC. Minimální paměť je 4 GB RAM a minimální úložiště 64 GB. Grafická karta musí podporovat DirectX 12 nebo WDDM 2.x. Klíčovou podmínkou je TPM - Trusted Platform Module. Tato součást zajišťuje, že Windows 11 budou opět bezpečnější. Bohužel to také znamená, že počítače, které výkonově na systém stačí nebudou podporovány právě kvůli absenci TPM. Proto se přesvědčte, že vaše zařízení tuto funkci podporuje, než na systém přejdete nebo jej nově zakoupíte.

Na Alza.cz budou brzy dostupné počítač s předinstalovaným systémem Windows 11 a samozřejmě časem dojde i na elektronickou a krabicovou verzi samotného systému. Budete si také moci nechat nainstalovat tento systém do nově sestavovaného PC od techniků na Alza.cz. Většina současně prodávaných počítačů podporuje možnost instalace na Windows 11. Upgrade z Windows 10 na Windows 11 je a bude zdarma. Možnost upgradu pro zařízení Windows 10, která podporují TPM a splňují minimální požadavky, bude nabídnuta automaticky uživatelům postupně podle zařízení. Někdo se může dočkat dříve, někdo později.

Věříme, že změna nakonec bude pozitivní a nebudeme tu mít další situaci s lichým systémem jako byla Windows Vista, Windows ME nebo Windows 8, které rozhodně nebyly tak dobré ani oblíbené, jako Windows XP, Windows 7 a Windows 10. Při upgradu samozřejmě nemusíte nikam spěchat. Pokud nejste pionýři, rozhodně se vyplatí chvíli vyčkávat, než Microsoft vychytá všechny chyby. Na druhé straně, pokud se chcete na procesu zlepšování sami podílet a jste zvědaví, co systém Windows 11 nabízí, můžete se do toho vrhnout už dnes.

Komentáře

CAPTCHA

Alza.cz slevový kupón

Alza.cz a.s. je český obchod s počítači, spotřební elektronikou, lídr a inovátor v oblasti internetového prodeje v České republice a na Slovensku. PC sestavy, notebooky, monitory, tiskárny, PDA, Software, MP3, digitální foto. Vše skladem...

Alza.cz

Získejte zdarma nejnovější slevové kupóny na svůj e-mail...

Přihlášení
Vítáme vás zpět, níže se můžete přihlásit...

Registrace
Získejte výhody registrovaného uživatele. Mezi výhody patří zobrazení exkluzivních kupónů, možnost vytvoření seznamu oblíbených obchodů a bonusový program o ceny. A mnohem více...

CAPTCHA

Chyba:Email není správně zadaný.
Chyba:Heslo musí mít nejméně 5 znaků.
Chyba:Zadaná hesla se neshodují.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste své heslo pro přihlášení? Nic se neděje! Zašleme vám nové...

CAPTCHA

Novinky emailem
Novinky Vašich oblíbených obchodů (nastavíte v menu Oblíbené).

CAPTCHA

Jak použít slevový kupón?

1. Vyhledání slevy

Najděte slevu do Vašeho oblíbeného obchodu. Seznamte se s podmínkami slevy a klikněte na kupón pro zobrazení a kopírování kódu.

2. Uplatnění kupónu

Kupón vložte v průběhu objednávky do příslušné kolonky („Slevový kupón“, „Slevový kód“ apod.).

3. Ušetření peněz

Sleva je odečtena z hodnoty objednávky a ušetřili jste tak peníze.